Інжиніринг

ЗНИЖЕННЯ КОНЦЕНТРАЦІЇ РТУТІ В ПРОДУКТАХ ЗГОРЯННЯ
Займаємося консультуванням та розробкою технологічних процесів спрямованих на зниження та ліквідацію шкідливих концентрацій ртуті в димових газах, що виникають при згорянні бурого вугілля на електростанціях та котельних.
Розробки проводимо як для невеликих, локальних фільтрів так і для великих, промислових блоків фільтрування в робочому діапазоні продуктів згоряння від 10 000 до 3 000 000 м3 / год.
Обробку заявок здійснює наш відділ інженерії, див. контакт.

Дозування активованого вугілля в димові гази
На практиці найбільш поширеним методом є зниження вмісту ртуті шляхом дозованого додавання, порошкоподібного активованого вугілля, в димові гази. Активоване вугілля, завдяки своїй великій питомій поверхні, здатне зв’язувати ртуть на поверхні завдяки принципу абсорбції. Дозування вугілля в системі є складним процесом, так як залежить від дуже ретельного розпилення активного вугілля в потоці димових газів. Найчастіше активоване вугілля вводиться в систему на місці перед входом димових газів в нагрівач повітря в діапазоні температур від 140 до 180 °C. Активоване вугілля потім відноситься течією димових газів до встановленого фільтру з тканинними фільтрувальними елементами, де і відбувається осідання ртуті, на поверхні активного вугілля котре знаходиться на тканині фільтрувальних елементів. Відокремлене вугілля, потім разом з відокремленим попелом відводиться з бункерів фільтра до системи зберігання за допомогою встановленої системи пневмотранспорту або ж частина відокремленого матеріалу спрямовується назад на вхід до фільтру для повторного використання..
За допомогою системи дозування активованого вугілля в поєднанні з установкою тканинного фільтру можна відокремити до 99% ртуті, котра міститься в димових газах. На поверхні активованого вугілля, можна крім оксидованої форми ртуті, до деякої міри захопити і елементарну форму ртуті. Для підвищення ефективності уловлювання елементарні форми ртуті можна, до активованого вугілля, додавати сполуки на основі галогенів (наприклад, броміди) для вище описаного окислення на подвоєну форми ртуті. Кількість додаваного активованого вугілля в процесі необхідно оптимізувати на основі фактичних параметрів роботи котла і приєднаної системи так як при спалюванні бурого вугілля з високим вмістом золи, можна припустити більш високу концентрацію летючого попелу в димових газах. Зола, що утворюється при спалюванні вугілля, має подібні властивості з додаваним активованим вугіллям, так як має велику питому поверхню. При достатній кількості в димових газах, зола здатна зв’язувати ртуть на своїй поверхні. За допомогою цього процесу можна заощадити споживання дорогого активованого вугілля.

Коригування абсорберів знесірення
Цей метод, заснований на відповідних змінах і модифікаціях сепараторів крапель існуючих абсорберів мокрих технологій знесірювання, встановлених на вугільних електростанціях.